Graviola je strom z amazonských tropických pralesov, ktorého časti sa tradične používajú v strednej a južnej Amerike proti rakovine, ale aj mnohým iným ochoreniam. Graviola obsahuje látky so silnými protirakovinovými účinkami, tzv. acetogeníny. V porovnávacích štúdiách na živých organizmoch, resp. v skúmavkách, bol ich účinok porovnávaný so známym chemoterapeutikom – adriamycínom. Ukázalo sa, že acetogeníny sú až 10 000-krát silnejšie. Acetogeníny zabíjajú rakovinové bunky bez toho, aby poškodili zdravé bunky, spôsobili vypadávanie vlasov, úbytok na váhe, či zvracanie, čo sa deje pri chemoterapii. Navyše, chránia a posilňujú imunitný systém.
Balenie:
Sušenú bylinu (5 g) zalejte 1000 ml studenej vody a priveďte do varu, potom na miernom plameni varte 20 minút. Nezakrývajte nádobu pokrievkou, odvar sa zredukuje. Odvar zlejte. Pitie: dospelí 2-3x denne 250 ml, deti od 6 rokov 1x denne 250 ml. Možno dochutiť včelím medom
Upozornenie: Jedným z účinných mechanizmov Gravioly je, že zbavuje zlé bunky energie z ATP. Avšak v kombinácii s inými doplnkami a prírodnými produktami, ktoré zvyšujú bunkovú ATP ľahko dôjde k poklesu účinku Gravioly. Hlavný doplnok, ktorý podporuje nárast ATP je bežný antioxidant zvaný Koenzým Q 10 a z toho dôvodu by ste sa mu mali vyvarovať, ak užívate Graviolu.
Okrem toho, že graviola pomáha pri liečbe pľúc, pečene, hrubého čreva, pankreasu, obličiek a žalúdka, má aj antibakteriálne, antipyretické (protihorúčkové) a sedatívne účinky. Účinkuje tiež proti parazitom, kŕčom, znižuje krvný tlak a rozširuje cievy. V tradičnej juhoamerickej a stredoamerickej medicíne sa používa proti úzkosti, depresii a nervozite, na zvýšenie tvorby mlieka u novorodičiek, pri astme, cukrovke, hypertenzii a poruchách pečene, hnačke, či dyzentérii. Rozdrvené semená sa užívajú proti vnútorným a vonkajším parazitom, detským všiam a červom.